Transceivery

Transceivery optyczne są w chwili obecnej obsługiwane przez większość aktywnych komponentów sieciowych. Dla użytkownika oznacza to maksymalną elastyczność w konfiguracji sieci. MICROSENS oferuje szeroką gamę transceiverów dla protokołów takich jak Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, SONET / SDH i Fibre Channel. Oprócz wersji wielomodowych dostępne są także wersje jednomodowe z różnymi budżetami optycznymi.

W ofercie obok standardowego transceivera z dlugością fali 850/1310/1550nm znajdują się również specjalne transceivery CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing) i DWDM (Dense WDM) pozwalające na zwiększenie pojemności istniejących włókien. Prosta wersja WDM oferuje dwukierunkową transmisję nad jednym włóknie simplex.

SFP
SFP+
XFP
kompatybilne transceivery